Detail aktuality

Posádky sestavilo 9 univerzit

Univerzitní osmy
Posádky sestavilo 9 univerzit
25. 5. 2023

Celkem 13 posádek z 9 univerzit se v pátek 2. června postaví na start závodu univerzitních osem.

V předchozím článku jsme informovali o největších hvězdách, které do univerzitních posádek usednou. Aktuálně některé a někteří z nich bojují na Mistrovství Evropy ve slovinském Bledu o ta nejlepší umístění a časy.


Lenka Lukšová startuje na skifu a zatím není rozhodnuta, jestli v klasickém primátorském závodě usedne do osmy nebo zůstane ve své reprezentační disciplíně. Určitě ale usedne do lodi ČZUP.
Na dvojce bez kormidelníka reprezentují ve Slovinsku Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou. Pavlína usedne do lodi ČZUP stejně jako Lenka.
Ve stejné disciplíně, ale v mužském provedení, závodí na Bledu veslaři Dukly, Lukáš Helešic a Václav Baldrián. Oba usednou do „áčkové“ lodi Dukly v hlavním závodě 110. SEV.EN Primátorek, mají tak šanci navázat na poslední vítězství armádního klubu z roku 2019.


Sledujte tento víkend naše reprezentanty na evropském šampionátu. Fandit můžete u nedělního přímého přenosu na ČT Sport od 12.50.


Na akademiky si budete muset ještě týden počkat. Všechny posádky se představí v pátek 2. června, kdy v 15.20 vyrazí první z nich do boje o nejrychlejší univerzitní osmu. Fandit jim můžete třeba z náplavky Rašínova nábřeží.
Ti, kteří to nestihnou, budou mít možnost sledovat závody, ten samý den, ze záznamu, od 22.00 na ČT Sport.

Startovka univerzitních osem:

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku