Odkud nejlépe uvidíte na trať

Veslařské závody můžete sledovat z obou břehů Vltavy. Kvůli zatáčce pod Vyšehradem ale jen některá místa poskytují pohled na celou dvoukilometrovou trať. Tady jsou naše tipy, odkud závod sledovat.

1. Rašínovo nábřeží – náplavka

Zde je prostor cíle s velkoplošnou obrazovkou, na níž se promítají záběry z tratě, ponton pro vyhlašování vítězů, kavárna a jiné občerstvení, dětské atrakce, doprovodný program. Zde zažijete pravou závodní atmosféru, napětí při finiši i radost vítězů. (map)

2. Železniční most

Jedinečné místo, kde vám doslova pod nohama projedou posádky Univerzitních osem. Sledujte z jižní lávky, jak si vaši favorité poradí se startem, nebo ze severní lávky povzbuďte posádky při nájezdu do finiše. (map)

3. Veslařský ostrov

Zde můžete vidět startovní přípravy závodníků i lodí, taktické porady, nervozitu před startem i energii, s níž lodě vyrážejí na trať. (map)

4. Císařská louka

Umožňuje blízký pohled na start, ze severního cípu ostrova je pak možné přehlédnout prakticky celou závodní trať. (map)

5. Český Yacht Club

Další místo, odkud je vidět celá trasa. (map)

6. Vyšehradské hradby

Unikátní „ptačí“ pohled na celou trať, kombinovaný s úžasnými výhledy Vltavu a Pražský hrad. (map)

7. Palackého most

Krásný pohled na finiš. (map)

8. Náplavka pod Hořejším nábřežím na smíchovské straně

Dobrý pohled na prostor cíle. (map)

Doprava po Praze

Dopravu hromadnými prostředky po Praze najdete zde..Doporučujeme dojet tramvají na zastávku Výtoň nebo Palackého náměstí, odkud je centrum závodu v pěší dostupnosti.

mapa

Doprava po Praze

Dopravu hromadnými prostředky po Praze najdete zde. Doporučujeme dojet tramvají na zastávku Výtoň nebo Palackého náměstí, odkud je centrum závodu v pěší dostupnosti.