Detail aktuality

Kormidelníci už vyhlížejí vyšehradskou zatáčku

Primátorky
Kormidelníci už vyhlížejí vyšehradskou zatáčku
24. 5. 2023

110. SEV.EN Primátorky jsou na tom podobně, jejich strat je už za zatáčkou. Příští týden to vypukne, zbývá několik málo dnů a budeme znát nové vítěze legendárního závodu.

V pondělí se uzavřely přihlášky a dnes (24. 5.) proběhne losování. Pořadatele těší velký zájem přihlášených oddílů, a hlavně počet startujících lodí. Pozornost si zaslouží jedna novinka a tím je závod středoškoláků na čtyřce s kormidelníkem. Ze strany středních škol je o účast v závodě velký zájem, přihlášeno je celkem 15 lodí, a to je milé překvapení.

Do závodu se vracejí resortní sportovci, tzn. že startovat budou veslaři Dukly Praha a veslařky Olympu Praha. Závodníci Dukly nastoupí ve dvou čistých posádkách a jednom společenství, které je i reprezentační posádkou sportovců do 23 let a na poslední mezinárodní regatě v Duisburgu svoji kategorii vyhrálo.

Titulárním partnerem letošního ročníku je SKUPINA SEV.EN

„Energie a sport odjakživa patřily k sobě, proto v posledních letech podporujeme různé pohybové aktivity. Po úspěšných projektech mládežnického hokeje a nabíjecích stanic pro elektrokola jsme se rozhodli spojit svou značku i s nejslavnějším veslařským závodem v ČR a opět předpokládáme, že nepůjde o jednorázovou záležitost. Do budoucna chystáme organizaci veslařských závodů v místech našich provozů,“ sdělila mluvčí Sev.en Gabriela Sáričková Benešová.

 „Jsem přesvědčený, že s podporou tak silného partnera, jako je Skupina SEV.EN a s podporou dalších partnerů se nám podaří uspořádat skvělé závody. Doufám, že nám bude přát počasí. Myslím, že start posádek resortních center Dukly a Olympu bude pro diváky přínosem“ konstatuje David Kyncl, který vede organizační tým.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku