Detail aktuality

Na náměstí Míru v Praze 2 se v pátek bojovalo o medaile

Primátorky
Na náměstí Míru v Praze 2 se v pátek bojovalo o medaile
22. 5. 2023

A ne o ledajaké. Více než 200 žáků 6. až 9. tříd poměřovalo své síly na veslařských trenažérech v závodech 4členných a 8členných štafet. Veslařské klání provázely obrovské emoce ať už na strojích nebo mezi diváky. Nakonec v celkovém součtu triumfovali žáci ze Základní školy u svatého Štěpána. Ale vítězem se vlastně stal každý, kdo se bojů o medaile zúčastnil.

Praha 2 se tak stala první městskou částí v metropoli, která se do celorepublikového projektu Česko vesluje zapojila. O přínosech projektu nemůže být podle ohlasu školáků i pedagogů pochyb. Jízdou na veslařských trenažérech si žáci i učitelé zpestřili hodiny tělocviku, zlepšili fyzičku, upevnili týmového ducha a užili spoustu zábavy. Některé z mladých sportovců dokonce veslování zaujalo natolik, že uvažují o profesionální dráze.

A pokud jste páteční závody na náměstí Míru nestihli, nezoufejte! Mladé veslařské naděje můžete vidět i naživo, a to během samotných Primátorek. Celý program odstartuje v pátek 2. června, kdy kromě závodu středoškolských čtyřveslic a univerzitních osem je na programu již tradiční závod osmiveslic smíšených posádek mladšího žactva O Pohár starostky Prahy 2.

 

 

 

 

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku