Detail aktuality

Česko vesluje i na Dvojce

Primátorky
Česko vesluje i na Dvojce
12. 5. 2023

Projekt Česko vesluje, který vznikl v roce 2016 na podporu veslařského sportu, konečně dorazil i do metropole. Hostitelkou projektu se stala Praha 2, která je nejen dlouhodobým partnerem Primátorek, ale i nositelkou čestného titulu Vorařská obec. Nyní je i první pražskou městskou částí, která „vesluje“.

Do projektu se zapojili žáci 6. až 9. tříd z osmi základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2, kteří si tak na veslařských trenažerech zpestřili hodiny tělocviku. Jednotlivé žákovské týmy nyní poměří síly v nadcházejících závodech 4členných štafet. Ta se uskuteční v pátek 19. května od 10 hodin na náměstí Míru. Kromě školáků usednou do veslařských trenažérů i členové pražských složek Integrovaného záchranného systému.

Přijďte fandit, vyzkoušet si jízdu na veslařském trenažeru nebo si prohlédnout osmiveslici, na které se bude závodit na letošních 110. SEV.EN Primátorkách. Nalaďte se s námi na atmosféru nejtradičnějšího veslařského závodu, který proběhne na Vltavě již 2. – 4. června. 

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku