Obhájí Dukla na 105. Primátorkách? O finále zabojuje netradičně až v neděli ráno

Trochu jako na tenisovém French Open si museli připadat diváci během sobotního programu 105. Primátorek. Nad Vltavou se stáhla mračna a krátce před 17. hodinou byl program kvůli dešti přerušen. Pořadatelé nakonec přesunuli z důvodu nadále hrozících bouřek plánované závody na nedělní ráno. Posádka pražské Dukly tak bude muset v cestě za očekávaným 39. vítězstvím na legendárním závodě v neděli ráno zdolat ještě semifinále.

Sobotní program Primátorek se rozběhl za slunného počasí před 10. hodinou a nabídl celkem 42 závodů od žákovských po dospělé. Celý den se v centru Prahy bojovalo o postup do nedělních finále. Nejprve byly na programu rozjížďky osmiveslic, ve kterých se představili žáci, žákyně, dorostenci, dorostenky, junioři a juniorky.

Poté se na vodu vydali dospělí závodníci – skifařky, ženská osmiveslice, skifaři a osma mužů. Následně se odehrály opravné jízdy pro závodníky, kterým se nepodařilo vybojovat přímý postup. V 16:50 byly na programu semifinálové jízdy. K nim už ale z důvodu bouřek nedošlo. Pořadatelé tak přistoupili k úpravě programu.

Sobotní večerní finále mužů i žen kategorie masters byla zrušena. Stejně tak nedělní finále B dorostenců a dorostenek. Semifinálové jízdy ze sobotního programu byly přesunuty na nedělní ráno. Na náplavce Rašínova nábřeží vypukne program už v 8 hodin. Od 10:15 bude program pokračovat dle původního harmonogramu. O tom, zda pražská Dukla prodlouží rekordní vítěznou sérii, by mělo být jasno po poledni.