Energie z vesel

Energie z vesel

Mezi vltavskými břehy v Praze se o víkendu 8.-10. června pojede 105. ročník legendárního veslařského závodu Primátorky. Přijďte fandit a zapojte se společně se závodníky do podpory dobré věci. Letos se bude pomáhat spolku Sdružení pro Vltavu.  Zatímco závodníci přispějí svým dílem a energií v dráze Vltavy, diváci se ani nenamočí. Stačí, když v ČEZ Energy zóně minutou pohybu na veslařském trenažéru připíšou potřebné metry k celkové ujeté vzdálenosti, kterou na finanční podporu převede Nadace ČEZ.

Získané prostředky spolek použije při zabezpečení a realizaci akce Čištění Vltavy, a dále při financování projektu Čistá a bezpečná Vltava na nákup a montáž bezpečnostních pomůcek, či informačních tabulí. Sdružení pro Vltavu se obecně snaží vytvářet podmínky pro rozvoj turistiky a dalších rekreačních aktivit v souladu se zachováním přírodních a kulturních hodnot. Energy zóna navíc poskytne útočiště každému, kdo si bude chtít odpočinout, odnést si suvenýr z foto koutku či si dobít mobilní telefon.

Podpořit konkrétní dobročinný projekt lze ale třeba i procházkou po pražských náplavkách.  Bezplatná mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem změří váš pohyb a ušlou vzdálenost i vydanou energii převede na body, které můžete věnovat těm, kteří Vaši pomoc potřebují. Stačí si vybrat jeden z aktuálních projektů, které aplikace EPP nabízí, a Nadace ČEZ je poté přemění ve finanční příspěvek. Více na www.pomahejpohybem.cz