Detail aktuality

Pražský veslařský svaz se dohodl s ČVS na spolupráci při nadcházejícím 110. ročníku Primátorek

Pražský veslařský svaz se dohodl s ČVS na spolupráci při nadcházejícím 110. ročníku Primátorek
1. 2. 2023

V předchozích letech pořádala Primátorky agentura Raul, které se podařilo posunout kvalitu organizace závodu výrazně kupředu. Letos ji nahradí České veslování s.r.o.

„Pustíme se do toho vlastními silami, zkušeností s pořádáním závodů máme dost. Rozhodnutí agentury RAUL nás mrzí. Každopádně moc děkujeme všem, kteří se v agentuře na Primátorkách v posledních čtrnácti letech podíleli. Především díky nim za sebou máme skvělé výsledky a celá akce se posunula pod jejich taktovkou na vyšší úroveň,“ má jasno předseda Pražského veslařského svazu Petr Šveňha.

„Je to velký závazek, toho jsme si vědomi. Čeká nás hodně práce, vznikl nový eventový tým a intenzivně na přípravě Primátorek pracujeme. Cílem je udržet vysokou úroveň zázemí závodu, ukazovat  veslování v co nejlepším světle, přitáhnout širokou veřejnost a přitom se o vše postarat vlastními silami.“ uvedl David Kyncl, který eventový tým vede.

„Nechystáme žádnou revoluci, budeme vycházet z osvědčeného modelu, na kterém se v minulých letech organizačně podílela agentura Raul, které bych tímto rád poděkoval za spolupráci. Plánujeme pouze drobné úpravy. Ze sportovního pohledu můžu prozradit, že v letošním roce bude opět umožněno startovat resortním posádkám Dukly a Olympu,“ doplnil Kyncl.

Nejtradičnější veslařský závod v Česku proběhne 2. – 4. června 2023. Páteční program bude patřit univerzitním osmám a závody vyvrcholí tradičně v neděli v poledne, závodem osem mužů.

Hlavním pořadatelem letošního ročníku je ČVK Praha, ředitelem závodu bude Petr Blecha. „Rozhodli jsme se jít novou cestou, s novým organizačním týmem. Díky spolupráci s Českým veslováním, s.r.o. chceme, aby případný zisk, ať už se to povede letos nebo až v dalších letech, zůstal v českém veslování. Na závody se samozřejmě moc těším,“ uvedl Petr Blecha.

„Jsem přesvědčený, že na tak skvělý závod, jako jsou Primátorky, přivedeme zajímavé, atraktivní partnery a připravíme skvělé závody. Snažíme se předplatit si krásné počasí, tak se necháme překvapit,“ uzavřel s úsměvem šéf eventového týmu.

-red-

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku