Detail aktuality

Trenéři do škol fungují na Dvojce už druhým rokem

Trenéři do škol fungují na Dvojce už druhým rokem
23. 6. 2022

Projekt, který radnice v Praze 2 pilotně spustila na začátku školního roku, úspěšně pokračuje. Chválí si ho jak pedagogové, tak i děti a jejich rodiče.

Sportovní projekt je zaměřený na malé školáky. Jeho cílem je získat děti pro sport, pomoci k jejich zdravému vývoji a současně je vést k chování v duchu fair play. Do pilotní fáze projektu se v prvním pololetí zapojilo celkem dvacet tříd z deseti základních škol, které městská část Praha 2 zřizuje. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat až do konce letošního kalendářního roku.

 „Jsem ráda, že se tento jedinečný projekt u nás na Dvojce osvědčil. Pedagogové si ho nemohou vynachválit. Trenéři jsou pro učitele rozhodně přínosem a velmi významně přispívají ke zkvalitnění výuky. Díky svým trenérským zkušenostem dokáží naše nejmenší školáky zaujmout a zapojit do sportování opravdu celé třídy. Děti si mají možnost vyzkoušet pestrou škálu sportů jako například atletiku, gymnastiku, míčové sporty a minimálně jeden bojový sport jako například judo, a rozhodnout se, jestli se budou některému ze sportů věnovat i mimoškolně,“ řekla k pokračování projektu ministryně obrany a radní Prahy 2 Jana Černochová, která má školství ve své gesci. 

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku