Detail aktuality

#ADOPTROWING: unikátní projekt Českého veslařského svazu spojí české děti se světovými veslaři

#ADOPTROWING: unikátní projekt Českého veslařského svazu spojí české děti se světovými veslaři
22. 6. 2022

V letošním roce se do Česka, po 29 letech, vrací seniorské mistrovství světa ve veslování. Organizační tým chce tuto mimořádnou událost využít pro projekt, který propojí školy a jejich týmy s veslařskými posádkami z celého světa, které se mistrovství světa budou účastnit.
Český veslařský svaz proto připravil projekt #ADOPTROWING, který umožní prostřednictvím sociálních sítí jejich vzájemnou komunikaci a podporu.

Vyvrcholením projektu #ADOPTROWING bude možná účast na slavnostním zahájení MS, 17. září 2022 v Račicích, kde se zástupce školy může stát vlajkonošem některé ze zahraničních výprav. 

Propojení českých dětí a studentů s účastníky světového šampionátu skrze sociální sítě přináší školám možnost vytváření nových komunit s využitím cizího jazyka. Jedinečná příležitost komunikace s reprezentanty veslařského sportu namotivuje děti k lepším výsledkům, dovolí jim nahlédnout do prostředí vrcholových sportovců z celého světa a zapojení žáci se mohou inspirovat v nových pozitivních vzorech.

Účastníci budou mít volný prostor pro kreativní aktivity (foto, videa, sportovní výzvy aj.) a komunikaci s vybraným veslařem.

Jedním z cílů je také umožnit školám zažít atmosféru světového šampionátu - za svoji aktivitu v projektu budou odměněni pozvánkou do Národního olympijského centra na zahajovací ceremoniál MISTRVOSTVÍ SVĚTA VE VESLOVÁNÍ 2022. Ten se bude konat 17. září 2022 a bude zahájen nástupem vlajkonošů z řad žáků škol zapojených v #ADOPTROWING.

Velkoplošně se budou promítat ty nejlepší příspěvky vzniklé v průběhu projektu.

Zároveň se všichni žáci a studenti budou moci zapojit do soutěžního klání v rámci vyvrcholení školní ligy Česko vesluje. Toho se kromě škol zúčastní i týmy integrovaného záchranného systému (policie, záchránáři, hasiči, armáda), které pro školy připraví celodenní doprovodný program.

Více informací na info@ceskovesluje.cz.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku