Detail aktuality

Pod taktovkou kormidelnice Martiny Součkové obhájila mužská osma VK Slavia Praha loňský titul. Mezi ženami dominovalo společenství SK HAMR a VK Blesk

Pod taktovkou kormidelnice Martiny Součkové obhájila mužská osma VK Slavia Praha loňský titul. Mezi ženami dominovalo společenství SK HAMR a VK Blesk
5. 6. 2022

Slunce nad hlavou, náplavka plná lidí a to nejlepší z veslování. Takhle vypadala neděle na Rašínově nábřeží. Nabitý dopolední program vyvrcholil v pravé poledne. Vítěznou mužskou osmou je jako loni VK Slavia, kterou dovedla do cíle o délku necelé jedné lodi kormidelnice Martina Součková. Nové dresy tohoto pražského klubu tak zažily vítězný křest. V ženských osmách zcela kralovala posádka složená z SK HAMR a VK Blesk a auto na víkend od Lexus tak poputuje k rodinnému tandemu Elišce a Báře Podrazilovým. Na skifu zavládla počtvrté v řadě Lenka Antošová, mužský skif stejně suverénně ovládl Ital s českými kořeny, Patrick Rocek.

Diváci mohli sledovat poměrně vyrovnaný souboj mužského finále, i když Slavia si držela vedení po celou dobu. V závěru se na ně začala dotahovat posádka společenství Slováckého veslařského klubu Břeclav a SK HAMR, ale nakonec to bylo téměř o celou loď! Mužská Slavia tak zazářila podruhé v řadě, a slavit mohla v nových dresech z dílny designérky Zuzky Oharek Bahulové.

S desetivteřinovým náskokem se v cíli objevila ženská osma složená z VK Blesk a SK HAMR. Členkami této posádky byly i Eliška a Bára Podrazilovy, sestřenice a reprezentantky z párové čtyřky do 23 let. Ty se vsadily se svými parťačkami Simonou Paškovou a Alžbětou Zavadilovou o auto Lexus na víkend, která z osem vyhraje. Sázka je tedy rozuzlena!

Jasnou favoritkou ve skifu žen byla Lenka Antošová. Žádné překvapení nedopustila a ve stylu “start-cíl” si dojela pro suverénní vítězství. Už počtvrté v řadě! Tohle vítězství se už stává tradiční záležitostí! Mezi muži jasně dominoval Ital s českými kořeny, Patrick Rocek, syn československého veslaře a trenéra italské reprezentace, Jaroslava “Jaro” Ročka.

První část dopoledne patřila jízdám nejmladších veslařů a juniorským kategoriím. Ve starších žačkách kralovala posádka ČVK Praha spojená s KONDOR Brandýs nad Labem. Vítězství chlapců v této kategorii patřilo veslařskému klubu z Olomouce. Jak se později ukázalo, v Olomouci rostou talenty českého veslování. Osmu dorostenek totiž ovládla posádka ČVK Pardubice ve společenství právě s VK Olomouc. Nejlépe pak zabrali dorostenci z ČVK Praha a VK Jiskra Třeboň, kteří za sebou nechali VK Olomouc s ČVK Brno.

Jak se ukázalo, extra silnou fanouškovskou základnu měl na náplavce veslařský klub Hodonín, který zvítězil v kategorii juniorů. Tohle vítězství neuniklo nikomu, fandění bylo slyšet až na smíchovskou stranu.

Ale nebyl to jediný okamžik, kdy to na náplavce o nedělním dopoledni žilo. Skvělá atmosféra, bohatý doprovodný program i doslova letní počasí nalákalo na Rašínovo nábřeží a okolí stovky fanoušků. ČEZ Primátorky nejsou ovšem jen o veslování, ale také o pomáhání, tradičně již ve spojení se Skupinou ČEZ. Díky aktivitě návštěvníků v ČEZ Energy zóně a díky veslařům se podařilo “vyveslovat” celkem 203 239 Kč. Šek na tuto částku putoval do rukou Aleny Červenkové za Společnost E, která podporuje lidi s epilepsií.

Závěrem lze konstatovat, že letošní hostitelské a pořadatelské role se Veslařský klub Smíchov zhostil na výbornou a žezlo poputuje zase do dalšího z pražských veslařských klubů. Klub ze Smíchova dosáhl také sportovního úspěchu, kterým bezpochyby byl postup mužského společenství VK Smíchov + Lysá nad Labem do finále A nebo kvalitní výkony nadějných mládežnických posádek.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku