Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Úvodní den 109. ČEZ Primátorek přinesl ideální veslařské podmínky. Reprezentační párová čtyřka žen v mateřských lodích zabojuje o triumf v osmách a možná rozhodne o vítězi sázky o auto Lexus na víkend.

Úvodní den 109. ČEZ Primátorek přinesl ideální veslařské podmínky. Reprezentační párová čtyřka žen v mateřských lodích zabojuje o triumf v osmách a možná rozhodne o vítězi sázky o auto Lexus na víkend.
4. 6. 2022

Během nedělních bojů o vše můžeme sledovat rozuzlení sázky, která přináší do programu nový rozměr. Simona Pašková za VK Blesk, Alžběta Zavadilová za VK Slavia a sestřenice Podrazilovy za SK Hamr + VK Blesk dovezly své osmiveslice do cíle v časech zajišťujících účast ve finále A. Kdo získá Lexus na víkend se tak opravdu dozvíme až při vyvrcholení ženských bojů. V cestě jim budou stát také dvě společenství - VK Olomouc a VK Moravia Uh. Hradiště a LS Brno s Bohemians Praha. Mezi muži si to o Primátorský štít rozdají favorité ze Slavie Praha s Bohemians Praha, ČVK Praha, společenstvím SK Hamr a Slovácký VK Břeclav a v neposlední řadě s osmou hlavních pořadatelů VK Smíchov, kteří na úspěšný postup do finále dosáhli za pomoci veslařů z Lysé nad Labem.

Sobotní program největší veslařské regaty ve střední Evropě tradičně patří hlavně rozjížďkám, opravným jízdám a semifinálovým bojům. Přináší však také finálové jízdy veteránů, což vnáší do poklidnějšího rytmu dne závěrečný náboj.

ČEZ Primátorky však nejsou jen o osmiveslicích seniorských kategorií, ale zajímavé dění je i v mládežnických posádkách nebo ve skifu. Hlavní pořadatel 109. ročníku ze Smíchova je právě v mládežnických kategoriích horkým aspirantem na přední umístění, vždyť osmiveslice starších žákyň i juniorů si to rozdají s konkurencí o celkové prvenství.

Ve skifu mužů letos nemáme jasného adepta na vítězství. Při absenci tradičních favoritů, kterým je například Jan Potůček, se dveře ke slávě otevírají dalším borcům. Výborné předpoklady má například Patrick Roček. Rodilý Ital s českými kořeny reprezentoval zemi z Apeninského poloostrova již několikrát na mezinárodní úrovni a české kořeny ho letos přitáhly i do Prahy na Vltavu. Veslování má v krvi, vždyť jeho otec, emigrant Jaroslav “Jaro“ Roček, byl sám úspěšným veslařem a nyní si stejně úspěšně počíná i jako trenér italských posádek. Další zajímavou linku otec-syn zajišťuje Jaroslav Hellebrand, syn legendárního veslaře stejného jména. Zda jeden z výše zmíněných skifařů dosáhne na letošní triumf zjistíme v neděli v 11:40h.

Naopak v kategorii žen na skifu se zdá být jasno. Největší favoritkou je Lenka Antošová, držitelka již tří vítězství v řadě v této disciplíně. Přidá v neděli v 11:00h čtvrtý triumf a natáhne svou vítěznou sérii nebo se dočkáme překvapení?

Počasí pro nedělní den na náplavce přichystá znovu příjemné podmínky s teplotami mezi 24 až 28 stupni, což hraje do not jak veslování, tak zábavě na nábřeží. Věříme tak, že si najdete cestu na vyvrcholení 109. ČEZ Primátorek a budete spolu s námi sledovat rozuzlení dramatického závěrečného dne. V průběhu závodů si můžete odskočit třeba na smíchovskou stranu na výstavu ROW ROW ROW pořádanou iniciativou Sport in Art. Expozice bude veřejnosti otevřena od 11 do 17 hodin.  Český hydrometeorologický ústav zase pro návštěvníky připravil komentované prohlídky přilehlé měrné stanice na Výtoni, kde detailně zjistíte, jak se měří počasí v okolí náplavek nebo průtok Vltavy. Stačí se ke stanici dostavit v 9:30 nebo 10:30 na jednu z prohlídek. Přijďte si zkrátka užít pohodovou neděli s veslováním a tipujte na Facebooku do nedělních 11:00h pod tímto příspěvkem, jaký bude čas mužské vítězné osmy. Ve hře je balíček s merchem ČEZ Primátorek.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku