Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

Praha 2 je nositelem čestného titulu Mezinárodní vorařská obec

Praha 2 je nositelem čestného titulu Mezinárodní vorařská obec
17. 5. 2022

Díky dlouholeté tradici plavců a vorařů v Praze 2 v Podskalí, kterou udržuje spolek Vltavan, získala Praha 2 od Mezinárodní vorařské asociace čestný titul Vorařská obec. Titul byl schválen již v srpnu 2019. Certifikát spolu s vlajkou převzali zástupci městské části loni v září u příležitosti oslav 150. výročí založení spolku Vltavan.

Slavnostní ceremoniál, při kterém došlo k předání samotného certifikátu "Vorařská obec" a oficiální vlajky vorařské asociace se uskutečnil symbolicky na palubě parníku Vyšehrad. Městská část, jež je Podskalím s historií vorařství úzce spjata, se tak zařadila mezi dvaadvacet obcí a měst z Německa, Francie, Španělska, Itálie, Slovinska, Litvy a České republiky, které se snaží tradici vorařského řemesla zachovat.

Praha 2 se spolkem Vltavan spolupracuje už dlouhá léta a společně s ním si připomíná tradice spojené s někdejším životem u Vltavy, typické pro dnes již zaniklé a proměněné Podskalí. Touto částí Prahy také každoročně prochází krojovaný vltavanský průvod s prapory, s živou muzikou a s policisty na koních. Pro Podskaláky je to událost, lidé se vyklánějí z oken a mávají průvodu. Členové Vltavanu se každým rokem účastní Vinobraní na Grébovce a s radními Prahy 2 také pravidelně vítají prvňáčky ve školních lavicích. Radnice také uděluje záštitu vltavanským akcím.                                              

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku