Detail aktuality

Oficiální program - OTEVŘÍT

109. ČEZ Primátorky ožijí i díky podpoře Hlavního města Prahy

109. ČEZ Primátorky ožijí i díky podpoře Hlavního města Prahy
13. 5. 2022

Je již letitou tradicí, že se pražským Primátorkám, unikátnímu souboji veslařských posádek v centru města, dostává finanční podpory od Hlavního města Prahy. Náplavka Rašínova nábřeží nabídne o víkendu 4. – 5. června kromě sportovního zápolení také bohatý doprovodný a kulturní program. Na své si tak přijdou nejen příznivci veslování.

S trochou nadsázky lze říct, že jako k hlavnímu městu neodmyslitelně patří Petřínská rozhledna nebo Karlův most, v případě sportovních akcí to jsou právě Primátorky. Neboť mají jednu z nejdelších tradic v Praze, která svědčí o sportovním duchu našich předků. Letos se tak toto veslařské klání uskuteční už po 109. A zatímco jeho divácká obliba neklesá, prestiž naopak roste, neboť v posledních letech se závod koná s mezinárodní účastí.

Praha však svým návštěvníkům nabízí možnost navštívit v tomto červnovém termínu, ke kterému se Primátorky po dvou letech pandemie koronaviru opět vrací, i mnohá další zajímavá místa. Koneckonců zůstat můžeme u vody. Neboť sousední pražské náplavky představují skutečnou oázu přímo uprostřed města. Jedinečnou atmosféru místa, kterou doplňují obnovené nábřežní kobky, můžete zažít při některé z pravidelných společenských akcí, při procházce nebo i u kávy či vína v některém z místních podniků.

Ale ať vyrazíte po Primátorkách na náplavky, nebo na jiné místo, věříme, že vás Praha nezklame a užijete si zde spoustu nezapomenutelných zážitků.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku