Detail aktuality

Primátorky se v roce 2022 vracejí k červnovému termínu

Primátorky se v roce 2022 vracejí k červnovému termínu
22. 11. 2021

Tradiční veslařské závody v srdci Prahy znají termín pro svůj 109. ročník. Pražské Primátorky se příští rok pojedou o prvním červnovém víkendu, čímž se po dvou letech vrací k obvyklému jarnímu termínu. Na největší veslařskou událost na náplavce Rašínova nábřeží se tak diváci mohou těšit o víkendu 4.–5. června 2022. Závodní víkend odstartují již podvanácté v pátek, 3. června, Univerzitní osmy.

Štafetu pořadatelských klubů na 109. ročník Primátorek přebírá VK Smíchov. „Veslařský klub Smíchov těší, že bude hlavním pořadatelem tohoto tradičního závodu v roce, kdy oslaví 95 let od svého založení. Doufáme, že se bude na co se dívat a uvidíme závodit ty nejlepší české veslaře,“ říká jeho předseda Václav Maleček.

Vedle tradice, noblesy a elegance, které Primátorky charakterizují, nebude na Vltavě při jejich dalším ročníku chybět ani pořádná dávka napětí. Letos napínavý finálový souboj těch nejlepších vyhrála mužská osma VK Slavie, což se klubu podařilo poprvé od roku 1938.

Ženské osmy ovládla mezinárodní posádka složená z SK Hamr a italského Canottieri Lario. Favoritem byl přitom VK Blesk, který však nakonec skončil až na druhém místě. Napětí panovalo i při závodě skifařů a skifařek, ve kterých zabodovala veslařka Lenka Antošová a člen Dukly Jan Potůček.

Celkově se letos Primátorek zúčastnilo 1010 veslařů ve 130 posádkách. Od příštího, již 109. ročníku této tradiční akce můžeme očekávat čísla ještě větší a atmosféru o jarním víkendu od 4. do 5. června ještě lepší! Chybět nebude ani bohatý doprovodný program pro všechny návštěvníky náplavky a vstup po celý víkend bude již tradičně zdarma.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku