Detail aktuality

Bude to souboj až do posledních metrů? Kdo ovládne zítřejší 108. UNIQA Primátorky?

Bude to souboj až do posledních metrů? Kdo ovládne zítřejší 108. UNIQA Primátorky?
18. 9. 2021

Sobotní den 108. ročníku UNIQA Primátorek je za námi a známe obsazení všech finálových jízd, kterým bude patřit celé nedělní ráno a dopoledne. Ten nejočekávanější souboj na Vltavě se odehraje v pravé poledne a my jsme zvědaví, kdo získá primátorský štít v letošním roce!

Již v průběhu dnešního dne však nebyla nouze o napínavé jízdy. Diváci na Rašínově nábřeží měli možnost vidět vyhrocené souboje, mnohdy rozhodovaly jen setiny sekund. O to větší napětí panuje ohledně zítřejšího vítěze mužských Osem. Fanoušci veslování už jistě postřehli, že nové pravidlo nepustí osmu Dukly na Vltavu a část její posádky tak pojede za své mateřské kluby.

V dnešních dopoledních hodinách se nejprve ve svých rozjížďkách představily Osmy starších žákyň a žáků, následovaly jízdy Osem dorostenek a dorostenců. Ve finále ženského skifu nebude chybět například Lenka Antošová.

Kolem poledne a po poledni mohli diváci zhlédnout zajímavé veslařské souboje Osem žen i mužů, nechyběl ani mužský skif. Po zbytek odpoledne bojovali o své místo ve finále A všechny posádky, které na první pokus neuspěly v rozjížďkách. Jelikož je počet míst pro hlavní finále omezený, byli návštěvníci svědky vyrovnaných jízd a posádky hlasitě povzbuzovali. Není pochyb o tom, že ať už zítra ve svých kategoriích vyhraje kdokoliv, atmosféra na nábřežích bude bouřlivá, a to v tom nejlepším slova smyslu.

Závody na Vltavě po celý den doplňoval doprovodný program na Rašínově nábřeží, který bude pokračovat i v neděli. Návštěvníci mají i během zítřka možnost absolvovat testovací jízdu v nejspolehlivějších vozech na světe Lexus, mohou se občerstvit čepovaným plzeňským pivem, v ČEZ Energy zóně lze svou aktivitou podpořit organizaci Alsa z.s., která bojuje za důstojný život pacientů s ALS s jeho maximální možnou kvalitou. V neposlední řadě možná nejeden rodič najde ukrytý talent pro veslování, s čímž jim může pomoct Český veslařský svaz. Těšte se také na stánky s občerstvením, včetně tzv. „signature dish", který pro UNIQA Primátorky vytvořil již potřetí známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Pochutnáte si na pražské šunce se smetanovým křenem a mandlemi.

Zveme vás na závěrečný veslařský souboj na Vltavě, jehož tradice sahá k počátku minulého století. Těšíme se na vás na náplavce Rašínova nábřeží již od ranních hodin.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku