Detail aktuality

108. UNIQA Primátorky začínají! Co diváky čeká v sobotu?

108. UNIQA Primátorky začínají! Co diváky čeká v sobotu?
17. 9. 2021

Už v pátek 17. září se hladina Vltavy čeřila v závodní veslařské atmosféře na 11. ročníku souboje vysokoškolských posádek Univerzitní osmy. V sobotu 18. září začínají 108. UNIQA Primátorky, které vyvrcholí velkým finále v poledne v neděli 19. 9. Jaký je sobotní program?

V sobotu si návštěvníci 108. UNIQA Primátorek mohou závodů i doprovodného programu užívat po celý den. Už od půl deváté ranní uvidíme rozjížďky osem žáků, dorostenců a juniorů. Rozjíždět se budou i skifaři.

Semifinále i opravné jízdy začnou odpoledne po jedné hodině. 

Finále osem žen a mužů masters pak odstartují v podvečer v 17:50 a potrvají až do 19. hodiny. 

Po celý den si pak mohou návštěvníci na náplavce užívat doprovodného programu. V Lexus zóně si bude možné prohlédnout první čistě elektrický model oblíbeného městského SUV UX 300e a celou řadu hybridních modelů - a to včetně možnosti vyzkoušení! ČEZ Energy zóna chystá veslařský trenažér, pomocí nějž s aplikací EPP – Pomáhej pohybem podpoříte spolek Alsa bojující za důstojný život pacientů s ALS. Chybět nebude ani program Českého veslařského svazu, pojišťovny VoZP, Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Pilsner Urquell a stánech se suvenýry v novém designu Primátorek.

Ten, komu po fandění na napínavých závodech vyhládne, ocení stánek s občerstvením, kde bude mít příležitost ochutnat signature dish, který speciálně pro Primátorky připravil Zdeněk Pohlreich. Jedná se o klasický plátek pražské šunky s křenem vmíchaným do vyšlehané smetany a doplněný praženými mandlemi. I milovníci dobré kávy si přijdou na své v kavárně.

Vstup na náplavku je po celý den a pak i v neděli, na kdy jsou plánovaná velká finále, zdarma.

Podrobnosti o programu najdete zde.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku