Detail aktuality

ČT sport vysílá už patnáct let. Primátorky v jeho programu tradičně nemohou chybět

ČT sport vysílá už patnáct let. Primátorky v jeho programu tradičně nemohou chybět
11. 9. 2021

Program ČT sport mohli diváci poprvé naladit na televizních obrazovkách před patnácti lety. První ryze sportovní veřejnoprávní kanál v Evropě nabídl za dobu svého vysílání na třicet čtyři tisíc hodin přímých přenosů. Ty z Primátorek v jeho programu tradičně nechybí ani letos.

Sport se původně vysílal v České televizi především na stanici ČT2, do nabitého programu se ale vešly maximálně tři až čtyři přenosy týdně. Změna přišla v roce 2006, kdy se zahájením zimních olympijských her v Turíně zahájila vysílání i specializovaná sportovní stanice České televize. Původně šestnáctihodinový vysílací režim se postupně rozšířil na čtyřiadvacetihodinový, a díky tomu se program ČT sport může v unikátní míře věnovat nejen nejprestižnějším tuzemským a zahraničním akcím, ale i amatérským soutěžím, sportu dětí a mládeže i sportu handicapovaných. V prestižních časech, v přímých přenosech a pravidelně.

Nejinak je tomu každoročně i u UNIQA Primátorek. Kromě medailonků jednotlivých posádek závodu se sportovní fanoušci mohou těšit také na živé vstupy do vysílání a především na nedělní dvouhodinový přímý přenos. A ti, kteří se na závody vydají naživo, si jistě nenechají ujít ani podvečerní sumář, který nabídne to nejzajímavější, co závody na Vltavě nabídnou. 

Tak hodně úspěchů, těšíme se na viděnou na obrazovce ČT sport!

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku