Detail aktuality

Primátorky startují novou éru. Budou napínavější

Primátorky startují novou éru. Budou napínavější
1. 9. 2021

Legendární veslařský závod Primátorky letos přinese spoustu novinek, díky nimž bude zajímavější průběh závodu, ale i dění na břehu.

Letos poprvé nebude v UNIQA Primátorkách závodit Dukla, která po dlouhá desetiletí suverénně vítězila. Její členové pojedou za své mateřské kluby, a průběh závodu tak bude mnohem napínavější a v podstatě poprvé v historii může vyhrát téměř kdokoli.

Primátorky však stojí na začátku ještě další éry. Už čtvrtým rokem je jejich hlavním partnerem automobilka Lexus. Ta letos uvádí nový model NX, který jako úplně první vůz této značky dostal ekologický plug-in hybridní pohon. Ten představuje chytré spojení výhod elektromobilů a hybridů - dá se nabíjet, ale po vybití funguje jako klasický samonabíjecí hybrid.

V tradiční Lexus zóně na pražské náplavce si během závodů o víkendu 18. a 19. září můžete prohlédnout i čistě elektrickou variantu městského modelu UX a celou řadu hybridních modelů, které bude možné i vyzkoušet. Každý si tak může vybrat vůz svým potřebám na míru a krok k šetrnějšímu způsobu dopravy je zase o něco jednodušší.

Zpět na aktuality | Zpět na úvodní stránku